15 nejvíce návykových her této dekády

V dnešní době se řada vývojářů snaží stvořit hru, která nás ohromí svou grafikou, brutálními efekty, obrovským světem, ale tak nějak zapomínají na to nejpodstatnější a to je hratelnost a do jisté míry návykovost. Naštěstí tomu tak ale není u všech herních kusů, a proto vám můžeme přinést žebříček TOP 15 herních návykovek z poslední dekády a začneme pěkně odspodu.

15. HITMAN (hodnotit)

Vývojáři se po letech konečně poučili a v roce 2016 přinesli opravdu parádní záležitost. Už jen samotný popis hry nás baví. Existuje zde svět mimo ten náš, mimo národy, spravedlnost a etiku. Nikdy nespí a je všude kolem nás. Jakmile do něj vstoupíte, již není cesty zpět! Vítejte ve světě nájemných zabijáků, jste Agent 47, ten nejlepší z nejlepších!

 

 

14. TRIALS EVOLUTION (hodnotit)

Pokud nějaká hra správně pochopila cílení na "už jen jeden pokus a končím", tak je to právě Trials Evolution. Do jisté míry jsme si vybavili starou dobrou Elmu :) Samozřejmě se ale psal rok 2012 když Trials Evolution spatřil světlo světa, a proto se jednalo o daleko propracovanější kousek.

 

 

13. DESTINY (hodnotit)

Destiny pravděpodobně nikdy nebudete brát jako nejpodařenější kousek, jedno se mu ale upřít nedá, skvělej zážitek při akci samotné, kterej byl famózní. Bohužel vývojáři z Bungie nenavázali plně na svou veleúspěšnou sérii Halo, ale i tak se pořád jedná o super záležitost. 

 

 

12. MARIO KART 8 (hodnotit)

V roce 1992 byla objevena formule, která prostě a jednoduše funguje a proč se toho tedy nedržet. V roce 2014 jsme se tak dočkali parádního zpracování Mario Kart, které je (ať si budete nalhávat co chcete) prostě a jednoduše návykové! Tam kde si je Nintendo jisté, tam opravdu umí!

 

 

11. DARK SOULS (hodnotit)

Dark souls je jednou z těch typů her, do kterých když se opravdu ponoříte, těžko se již vrací k normálnímu životu. Co je ale normální? :) Vývojáři skvěle namixovali oldschoolový Zelda-style s moderními prvky, které prostě a jednoduše fungují. Pohyb, souboje, to vše v Dark Souls funguje. A ruku na srdce, kolikrát jste si řekli - sakra, už jsem to skoro měl, kašlu na to... ale... 

 

 

10. SAINTS ROW THE THIRD (hodnotit)

Brutální nálož, ve které vám do uší autoři pouští známe hity z osmdesátek, jako "I need a Hero" - kdo by se do Saints row the third nezamiloval. 

 

 

9. GTA V (hodnotit)

Co vlastně ke GTA V napsat. Tenhle nastřelenej flák zná každej a všichni moc dobře víme, o jak návykovou hru se jedná. Za vše mluví fakt, že když se podíváte do žebříčku nejprodávanější her - TEĎ - tak zjistíte, že zde GTA V již čtyři roky od vydání hraje svou významnou roli a pravděpodobně bude hrát i dál. Což je jednoduše crazy! Rockstar prostě umí.

 

 

8. TITANFALL 2 (hodnotit)

Všichni víme o co se snažilo Infinite Warfare. Jo, tak to všechno je Titanfallu vlastní, absolutně vlastní! Jedná se sice o pravděpodobně nejvíce podceňovanou akční záležitost všech dob, ale ti kteří jí dali šanci, určitě nelitují.

 

 

7. SUPER MEAT BOY (hodnotit)

Jasně, není to GTA, není to Rocket League, není to vlastně žádnej blockbuster, ale pokud se máme bavit o návykovosti, tak Super Meat Boy zastává významnou roli. Super Meat Boy je plošinovka (tvrdá jako hřebíky!) kde hrajete za animovanou kostku masa, která se snaží zachránit svou přítelkyni (která se zdá být stvořena z obvazů) před zlým zárodkem v nádobě, který je oblečený ve smokingu. Nehráli jste? Určitě vyzkoušejte!

 

 

6. CALL OF DUTY 2010 - 2016 (hodnotit)

Black Ops, Modern Warfare 3, Black Ops II, Ghosts, Advanced Warfare nebo Infinite Warfare - co rok, to nový CoD a všechny snesou přísná měřítka! Ať už jste fanoušci COD nebo ne, nedá se vývojářům upřít jedno - skoro každý hráč na světě si jednu z těchhle her prostě a jednoduše zahrál, ať už byl ohlas následně pozitivní nebo negativní. Prostě a jednoduše prodávat umí a nejen to, nebylo by co prodávat, kdyby si hry nenašly své hráče. Za nás palec nahoru, i když nějaké výhrady samozřejmě máme taky.

 

 

5. NIOH (hodnotit)

Pokud chcete poznat opravdové kořeny NIOH, měly byste si zkusit stále skvěle Dark Souls. NIOH vzal vše co bylo na Dark Souls skvělé, přidal pár dalších úžasných inovací a vzniklo opravdu parádní dílo. A o co ve hře jde? V Nioh budete jako William putovat po válkou zničeném Japonsku. Jako nelítostný bojovník a zkušený šermíř má všechny předpoklady k tomu, aby přežil v zemi samurajů zamořené démony. Známý jako Yokai, tito démoni obývají celou řadu nebezpečných míst a číhají ve stínech na nic netušící oběti.

 

 

4. STARDEW VALLEY (hodnotit)

Když jsme poporvé viděli screeny ze Stardew Valley, tak jsme moc nechápali v čem by mělo být to kouzlo. Hru si ale jednoznačně musíte vyzkoušet, protože vás chytne a nepustí. Pokud máte rádi i trošku retro, musí pro vás být STARDEW VALLEY jasnou volbou. Staňte se majitelem staré farmy v oblasti Stardew Valley, starejte se o ní a pomocí šikovného craftění zvelebujte . Na začátku budete mít pouze pár dolarů a téměř žádné nástroje a vůbec žádné zkušenosti. No co naplat, každý začátek je těžký. Farmu si postupně zrekonstrujete a zařídíte pro váš pohodlný život. Nádherná pixelartová grafika, skvěle laděná hudba a hlavně tuny herní náplně a možností, která vás u hry bude držet hodně dlouhou dobu.

 

 

3. THE LEGEND OF ZELDA: BREATH OF THE WILD (hodnotit)

Spolu s novou konzolí Switch vlétl do herního světa i nový kousek od této společnosti, nová Zelda. Breath of the wild předcházela řada očekávání, která se bezezbytku naplnila. Jedná se o aktuální blockbuster, který opravdu stojí za vyzkoušení. Kromě specifických levelů a příběhových milestonů jste většinou hozeni do vody napospas vlastnímu umu a bádání - Just go figure it out! Nové Zeldě rozhodně právem patří místo v TOP3 návýkových her, protože ikdyž hlavní story dohrajete třeba za 25 hodin, určitě ve hře strávíte mnohem, MNOHEM delší čas.

 

 

2. OVERWATCH (hodnotit)

Jedno se Blizzardu upřít nedá, s Overwatchem přesně věděli co dělají a udělali to dokonale. Overwatch vás vtáhne a nepustí. Nutno ale dodat, že už je třeba větší dávka skillu. V době globální krize byla ustavena mezinárodní elitní skupina hrdinů s jediným účelem: obnovit mír ve válkou zmítaném světě. Overwatch ukončil válku a pomohl udržet mír po následující desetiletí. Byli inspirací pro éru, průzkumnictví, inovací a objevů. Po mnoha letech vliv elitních Overwatch slábl, až byla jednotka rozpuštěna. Overwatch je pryč… Ale svět stále potřebuje hrdiny! Už ten popis hry vás musí zlákat a pokud ne, trailer ke hře určitě.

 

 

1. ROCKET LEAGUE (hodnotit)

Nikdo asi přesně nedokáže popsat, co je vlastně Rocket League. Jednoduše si to musíte vyzkoušet a garantujeme vám, že vás hra chytí tak, že zapomenete na čas. Kdybychom se Rocket League snažili popsat sami, vybaví se nám komická trojice Hammond, May, Clarkson z TopGearu, jak hrají fotbal v nadupaných kárách. Hra staví na časově omezených krátkých zápasech, ve kterých musíte být neustále ve střehu, prokázat skill a prostě a jednoduše se hraním bavit! 

 

Rocket League

Uživatelské skóre: 88%
Vydavatelé: Psyonix
Vývojáři: Psyonix
Žánry: Indie, Závodní, Sportovní

Datum vydání

7. července 2015 - PlayStation 4
7. července 2015 - PC
17. února 2016 - Xbox One
TOP komentáře
Nejvíc dobrá hra :)) Miluju jííííí a onaa miiluje mě...................................................................................................................:))))
Zábavná hra, která si drží pořád online hráče, zabaví, pobaví s kamarády se zasmějete. padají free itemy, ale z bedny vám mohou padnout i speciální auta. Sami si vyberete jestli chcete vyhodit nějaký ty...
více
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.