Celeste dostává nové DLC

Ke konci roku 2018 poděkoval Matt Thorson, jeden z tvůrců Celeste, všem hráčům za překonání hranice 500 000 prodaných kopií této indie hry. Dodal také, že společně s týmem pracují na nových levelech, které mají podle něj být "extrémně těžké".

 

Úžasná indie hra

Celeste je hardcore plošinovka, ve které několikrát za hru zemřete, klidně i dvacetkrát za sebou na tom stejném místě. Do herních obchodů se Celeste dostala 25. ledna 2018 pro PC, Xbox One, PS4 a Nintendo Switch. Od té doby si získala mezi hráči dobré jméno, jelikož jde o opravdu zábavnou, přiměřeně těžkou hru s roztomilou napůl kreslenou a pixelartovou grafikou, jež vyvolává nostalgický pocit, zároveň však také není zaostalá, nýbrž právě naopak.

Jednoduše řečeno je vaším cílem vylézt horu. Po cestě však zjišťujete, že něco není v pořádku, hora je totiž "zakletá". Při výstupu si tak otevíráte další a další herní mechaniky, které jsou vcelku jednoduché, ale vypracované do dokonalosti tak, že se vám od hry nebude chtít odejít. Celeste si na několika herních webech odnesla hodnocení 10/10, které si drží i na Steamu.

 

100 nových úrovní

Těchto 100 nových úrovní jsou částí nové 9. úrovně (v původní hře jich bylo 8) nazvané Farewell (=Rozloučení). Pokud se rozhodnete "skočit" zpět do této nabité plošinovky, budete odměněni také novým příběhovým materiálem, novými mechanikami, předměty a 40 minutami nové skladby od Leny Raine. Tento doplněk původní hry však již nevydává původní studio Matt Makes Games, ale nově vytvořené studio OK Games založené bývalými členy. Pro hraní tohoto DLC však musíte mít dokončenou předchozí 8. kapitolu.

Zdroj: gameinformer.com

 

Celeste

Vydavatelé: Matt Makes Games
Vývojáři: Matt Makes Games
Žánry: Indie, Plošinovky, Adventury

Datum vydání

během 2018 - PC
během 2018 - Nintendo Switch
během 2018 - PlayStation 4
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.