Letní herní sucho v Británii zpomalilo inflaci

Podle Britského Úřadu pro národní statistiku byly videohry letos v létě klíčovým důvodem zpomalení inflace ve Velké Británii.

Ve své srpnové zprávě, na kterou poprvé upozornil anglický Eurogamer, společnost ONS zjistila, že inflace v indexu spotřebitelských cen včetně nákladů na bydlení vlastníků (CPIH) 12-měsíční sazba v srpnu klesla na 1,7%, což je nejnižší úroveň od prosince 2016.

Ve 13 různých kategoriích produktů vzrostly k míře inflace pouze „potraviny a alkoholické nápoje“. Všechny ostatní kategorie to zpomalily, přičemž „rekreace a kultura“ byly zdaleka nejvýznamější (-0,15%).

„V rámci skupiny měly největší vliv (o 0,09 procentního bodu) hry, hračky a koníčky (zejména počítačové hry včetně stahování), kde ceny mezi červencem a srpnem 2019 celkově poklesly o 5,0% ve srovnání s nižším poklesem o 0,1% mezi stejnými dvěma měsíci před rokem, “uvedla ONS ve své zprávě.

ONS podotkla, že pohyb cen na herním trhu „může být často poměrně velký v závislosti na složení hitparád“. To je obecně pravda, když chybí nové silné tituly, když mají vyšší podíl starší hry, které se pravděpodobně prodávají za zvýhodněnou cenu.

Největší nové realeasy v červenci ve Velké Británii - Wolfenstein Youngblood a Fire Emblem Three Houses - dorazily až později a nedostatek velkých nových releasů byl v průběhu léta konzistentní.

Crash Team Racing Nitro Fueled byl letos v létě pravidelně na prvním místě ve Velké Británii, a to i přesto, že byl vydán v 21. června. FIFA 19 a Mario Kart 8 Deluxe obsadily první místo po dobu tří týdnů mezi červnem a srpnem, a to i přesto, že nebyly zahájeny v roce 2019.

Cenový tlak byl v poslední době žhavým tématem a to na základě analýzy od Mike Rose z No More Robots, ve které dospěl k závěru, že vydavatelé oceňují své hry v době spuštění ve službě Steam příliš nízko.

Zdá se, že trh nezávislých her za přijatelnou cenu se v rámci Steamu možná chýlí ke konci.

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.