Pouze šestnáctiletý kluk vyhrál největší Fortnite turnaj

Teprve šestnáctiletý Američan Kyle “Bugha” Geirsdorf si odnesl z prvního Mistrovství světa v úspěšné battle-royale hře Fortnite 3 miliony amerických dolarů (69 milionů korun českých). Poměrně neznámý hráč zůstal jako poslední přeživší v sólo módu a překonal tak jedny z dosavadních nejúspěšnějších a nejznámějších hráčů "Tfua" a "Ninju".

 

Nečekaný vítěz

Na Mistrovství světa ve Fortnite se mohl dostat každý, do Arthur Ashe Stadium v New Yorku to však dotáhlo pouze 100 hráčů, kteří měli všichni jistých 50 tisíc dolarů (přes 1,1 milionu). Nejlepší hráč si však odnesl 3 miliony dolarů, zatímco druhý 2,3 miliony dolarů a třetí 1,8. Na prvním místě skončil již zmíněný "Burgha", který měl téměř dvojnásobek bodů jako druhý "Psalm" (body se získávaly za umístění ve hře a za zabití), třetí místo obsadil "Nayte".

 

Nebylo to jenom o hraní

Celé Mistrovství světa se odehrávalo na Arthur Ashe Stadium v New Yorku, kde se normálně hrají tenisové zápasy, nyní byl však vyprodaný nikoliv kvůli tenisu, ale kvůli počítačové hře. Na tomto stadionu se mezi hrami odehrál také koncert známého hudebního interpreta Marshmelloa, který zahrál i jeden ze svých největších hitů "Silence". Není to poprvé, co Marshmello zahrál své písničky ve spojení s Fortnite. Poprvé se ve hře objevil na začátku roku 2019, kdy zahrál své písničky ve vlastním live eventu před několika miliony hráči.

 

Do tohoto celosvětového turnaje se mezi stovku nejlepších sólových hráčů dostali také dva češi, větší pozornost však na sebe neupoutali. Největší účast zde mělo USA, které reprezentovalo 70 hráčů ze sta.

 

Zdroj: polygon.com

 

Fortnite

Uživatelské skóre: 32%
Vydavatelé: Epic Games, Inc.
Vývojáři: Epic Games, Inc.
Žánry: FPS

Datum vydání

25. července 2017 - PlayStation 4
25. července 2017 - PC
25. července 2017 - PlayStation Network
25. července 2017 - Mac
25. července 2017 - PlayStation Network
25. července 2017 - Xbox One
TOP komentáře
Jako nevím co na tom všichni děcka vidí ale mě to nebaví třeba taková srdcovka Minecraft i když Minecraft je starý tak si myslím že by se na něj němělo zapomínat
více
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.