Rockstar Games vydávají svůj PC Launcher

Rockstar se tento týden připojil k řadám vydavatelů her, kteří spustili vlastní knihovny počítačových her. Launcher Rockstar Games je nyní k dispozici pro uživatele Windows… a doufejme, že to bude znamení nějaké novinky.

Launcher podle společnosti Rockstar Games funguje jako kombinace výkladní skříně a kolekce pro již vlastněné hry Rockstar. Pravděpodobně vám umožní přístup ke všem hrám, které již vlastníte, a to jak ke hrám zakoupeným v jiných digitálních obchodech, tak k těm na fyzických discích. Podporuje také ukládání do cloudu a automatické aktualizace her. Je to naprosto přijatelný launcher, ale to ještě nevysvětluje jeho existenci.

Kromě následování trhu je těžké chápat důvody toho, proč Rockstar launcher vypustil. Není to Ubisoft, který vydává novou hru zhruba každý měsíc; není to ani EA ani Activision Blizzard, které udržují velké komunity pro více hráčů. Jsme docela rádi, že Rockstar nejsou jako  ostatní vydavatelé, ale to ještě nevysvětluje, k jakému účelu tento launcher slouží, proč nestačil Steam nebo Epic Store.

Problém je, že Launcher je nyní povinný pro hraní Rockstar her na PC. Společnost Ars Technica hlásí, že po instalaci není schopna spustit GTA V bez jeho instalace. To je "ideální".

Samozřejmě, pokud sledujete chování společnosti Rockstar, je tu další vrstva ironie. Rockstar, přinejmenším s ohledem na své nejnovější hry, přemýšlel v rámci vydání her pro PC zpátečnicky, respektive vydával pozdě. To neznamená, že hry, které jsou na PC, jsou špatné - právě naopak. Celkem rádi občas vidíme dobrý GTA PC mod. Často jsou však vydávány docela daleko od verzí pro konzole. Jo, Rockstar ještě nevydali žádnou z her Red Dead Redemption na PC...

To je ale možná právě ten důvod, proč vznikl tento Launcher. Vydání RDR PC, i když by to byla pouze první vlaštovka, tak by se jednalo o zajímavou motivaci jak přimět lidi ke stažení jinak nadbytečného launcheru her. S počtem launcherů dostupných na PC by to vyžadovalo něco tak velkolepého. Jinak, proč by se někdo obtěžoval? 

Ale počkat, pokud si Launcher stáhnete, můžete si zdarma stáhnout GTA: San Andreas. No... dobře, dobře, díky.

Grand Theft Auto: San Andreas

Uživatelské skóre: 93%
Vývojáři: Rockstar North
Žánry: FPS, Závodní, Adventury

Datum vydání

26. října 2004 - PlayStation 2
7. června 2005 - Xbox
7. června 2005 - PC
20. října 2008 - Xbox Live Arcade
12. listopadu 2010 - Mac
12. prosince 2013 - iOS
21. března 2014 - Android
5. prosince 2015 - PlayStation 4
TOP komentáře
Skvělá hra která se hraje až do dnešního dne, příběh neuvěřitelný a velice dobře zpracovaný, podle mě asi nejlepší díl GTA co se týče i MP tak nějaké servery byli taky skvělý a pár hodin jsem na tom taky...
Nejlepší GTA díl forever
více
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.