Sony koupilo tvůrce nového Spider-Mana

Sony přidalo do své rodiny vývojářů další uznávané studio. V průběhu letošního Gamescomu oznámila společnost, že získali studio Insomniac Games, stojící za herní legendární sérií Ratchet & Clank a, co je nejdůležitější, úspěšnou PS4 exkluzivitou Spider-Man. Pro hráče čekající na Spider-Man hru i na jiné platformy je to špatná zpráva, jelikož další hry Insomniac Games se za hranice Playstation Store nejspíš nepodívají.

 

PS4 exkluzivity

Studio Insomniac Games stojí za nejúspěšnějšími a nejoblíbenějšími hrami na platformě PS4. Kromě nejzámějšího Ratcheta & Clanka a Spider-Mana dali světu také trilogii Spyro the Dragon a hry Resistance. I přes to, že zaměření Insomniac Games bylo vždy hlavně pro Playstation, vytvořili také pár her pro ostatní platformy, zejména Sunset Overdrive pro Xbox One a PC. Po této akvizici se Insomniac Games stává 14. interním studiem Sony, cena nebyla zveřejněna.

 

"Insomniac Games je jedna z nejvíce oceňovaných vývojářských studií a jejich odkaz je nejlepší vyprávění společně s bezkonkurenčním gameplayem.", uvedl předseda Sony Shawn Layden. "S tímto studiem máme silné partnerství již několik let a jsme nadšení z toho, že je můžeme oficiálně přivítat ve Worldwide Studios."

 

Nové možnosti

Insomniac Games je samo o sobě velice úspěšným studiem, vždyť jejich poslední počin Spider-Man prodal pouze na jedné platformě přes 13 milionů kopií a je jednou z nejlepších her roku 2018. Pro Insomniac tak tato akvizice nebude nejspíš znamenat žádný velký rozdíl. Jejich hry tak určitě budou vycházet pouze pro Playstation, spekuluje se již dokonce o pokračování Spider-Mana, což by bylo rozhodně vítaným titulem v již tak úspěšné plejádě her od Insomniac Games.

 

Zdroj: Gamespot.com

 

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.