TOP 5 nejhranějších her roku 2020

Grand Theft Auto V

Jedna z nejznámějších a nejhranějších her je Grand Theft Auto V. Drží se na vrcholcích žebříčku hratelnosti už pěkně dlouho a je i jednou z nejlépe hodnocených her jak u nás, tak i ve světě. GTA 5 bylo vydáno už v roce 2013 a u hráčů je stále oblíbené díky svému otevřenému světu, mnohým možnostem a možná i díky tomu, že hráči v této hře můžou páchat nejrůznější zločiny. Hra nám také nabízí jak singleplayer (jeden hráč), tak i multiplayer (více hráčů) zábavu.

Hra je zasazena do smyšleného státu San Andreas a do smyšleného velkoměsta Los Santos, kde se hráč pohybuje pěšky, letadlem, vrtulníkem, autem a koná nejrůznější zločiny, na kterých jsou pak založeny jednotlivé mise. Ty jsou většinou řídící nebo střílecí. Při multiplayeru jsou možné závody, mise, deatchmatche.

Pokud zvolíme styl singleplayer, budeme sledovat propojené příběhy tří kriminálníků – Trevora, Michaela a Franklina. Jejich příběh se rozvíjí a hráč postupně přichází na to, jak tyto tři postavy spolu souvisí. Až když je příběh všech tří kompletní a hráč chápe, jak postavy spolu souvisí, tak příběhová linie nabírá ještě na větším spádu. Taktéž interakce s vedlejšími postavami může být pro hráče přínosná – buď budou jeho kumpány při speciálních misích, nebo největšími nepřáteli, které misi můžou pěkně znepříjemnit.

Platformy: Playstation 3, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox 360, Xbox One, Microsoft Windows

Hodnocení na games.cz – 10/10

 

ZOBRAZIT VÍCE

 

Hades

Antická mytologie skrývá neuvěřitelné množství nádherných příběhů, které byly využity právě v této hře. Hlavním hrdinou je Zagreus, který je princem podsvětí a synem vládce podsvětí, Háda.  Zagreus nikdy svůj domov neopustil, a tak se chce vydat i na zemský povrch a poznat něco nového. To se ale jeho otci nelíbí a nařizuje démonům, aby Zagrea vždy přivedli zpět a to zvláštním způsobem – zabitím. Když Zagreus zemře, objeví se zpátky v podsvětí u svého otce. Být  synem vládce podsvětí totiž jasně znamená, že ani smrt není konečným řešením.

Příběh skýtá mnoho postav s nádherně propracovanými příběhy, které nám budou vyprávět. Po každé smrti si hráč může promluvit s postavami, které v síni najde a tím jejich příběh rozvinout, aby se o nich dozvěděl více. Rozplétá tak osud Orfea, Nyx a jiných postav, které se v příběhu vyskytují. Některé si hráč okamžitě zamiluje, jiné ho pobaví. Při útěku z podsvětí nám také budou pomáhat i jiní bohové, například Zeus, který svého synovce nadšeně poznává a je ochoten mu pomoci s útěkem. Každá z těchto postav má nejen svůj originální design, povahu a charakter, ale také i kvalitní hlášky, které pobaví nejednoho hráče.

Díky hře se člověk bude lépe orientovat v řecké mytologii a něco málo se o ni i naučí. Hra také nabízí mnoho schopností, zbraní a lokalit, ve kterých hráč bude moct být. Hra se zdá být skoro nekonečná a jakýmkoliv činem si ji můžete ještě prodloužit.

Platformy: Nintendo Switch, macOS, Microsoft Windows, Mac OS

Hodnocení na games.cz – 10/10

Mafia: Definitive Edition

V TOP 5 nejhranějších hrách nemůže chybět ani Mafia: Definitive Edition. Tento remake hry Mafia: The City of Lost Heaven z roku 2002 vzbudil velký ohlas a nadšení ze strany fanoušků. Na remaku se zasloužilo studio Hangar 13 společně s bývalými členy týmu, kteří vypracovali původní příběh hry vytvořené v roce 2002.

Thomas „Tommy“ Angelo byl obyčejný taxikář, dokud díky náhodě nevstoupil do mafiánské rodiny, kterou vede vážený don Salieri. Tommyho do koutů mafie zasvětí dlouholetí členové mafie – don Salieri, Paulie a Sam. Spolu s nimi je Tommy na druhé straně barikády a hráč má šanci poznat příběh jinak, než jen od dobráků.

Remake zachoval původní scénář z velké většiny, sem tam jej obohatil o nové dialogy nebo přídavky příběhu, díky kterým příběh dává mnohem větší smysl. Hráč pochopí chování postav a jejich rozhodnutí, během hry poznává i jejich charakter a díky tomu si k nim dokáže najít určitý vztah.

Pokud je hráč milovník Mafie z roku 2002, popadne ho neuvěřitelná nostalgie a určitě jej remake potěší. Avšak je-li hráč nováček, určitě pochopí, proč Mafia patří mezi herní klenoty.

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Hodnocení na games.cz – 9/10

 

ZOBRAZIT VÍCE

 

Crusader Kings III

V databázi nejhranějších her pro rok 2020 určitě nemůže chybět ani Crusader Kings III. Třetí díl populární série Crusader Kings nabízí hráči středověký zážitek, kdy se stane jedním ze známých panovníků a bude stát proti nenávisti nepřátel, svých rivalů, ale bude moci využívat hustou síť vztahů a dobývat nejrůznější území. Hráč musí čelit svým nepřátelům a starat se o svou zem. Vítězství ve hře není definováno jednoduchou kampaní s jasným cílem. Je zde několik bodů, které hráč bude muset dělat pro to, aby si vítězství opravdu zasloužil.

Ať už si hráč vybere jakéhokoliv známějšího panovníka, nikdy jej nebude čekat stejný herní zážitek. Panovníci mají svou povahu, své klady i zápory a o co víc, nejrůznější události ve hře hráče může jednoduše o vítězství připravit. Díky tomu se ale přesvědčí, že život ve středověku, za období králů a císařů, nebyl vždy tak jednoduchý, jak si jej někteří představují.

Hodnocení na games.cz – 9/10

 

ZOBRAZIT VÍCE

 

Minecraft

Jedna z nejznámějších her, která se odehrává v otevřeném světě vytvořeným z kostek, jež představují nejrůznější materiály a jejich vlastnosti. Hráč zde není ničím omezen, má volný pohyb a může si ve hře dělat, co chce. Díky tomu hra plně rozvíjí hráčovu fantazii a kreativitu.

Minecraft se může hrát variantou singleplayer (jeden hráč) nebo multiplayer (více hráčů). Hra také nabízí několik módů, čtyři stupně obtížnosti (peaceful, easy, normal, hard), probíhá zde den a noc, kdy každá tato část má své vlastnosti. Ve dne hráč potkat zvířata a starat se o ně, na oplátku díky nim může získat jídlo nebo různé věci, se kterými později může i obchodovat s okolními vesničany. V noci namísto zvířat se lze setkat s příšerami, které hráč musí porazit, ale přitom si dávat pozor na svůj život. Mimo tyto aktivity hráče čeká výroba věcí, výše zmíněné farmaření nebo i vstupy do jiných dimenzí.

Platformy: Windows, Linuc, Mac OSX, Xbox 360, Android, iPhone, Rasberry Pi, Internet, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Windows Phone, Windows Mobile

Hodnocení na games.cz – 8/10

 

ZOBRAZIT VÍCE

 

Grand Theft Auto V

Uživatelské skóre: 92%
Vývojáři: Rockstar North
Žánry: Simulátory, FPS, Závodní, Adventury

Datum vydání

17. září 2013 - Xbox 360
17. září 2013 - PlayStation 3
18. listopadu 2014 - PlayStation 4
18. listopadu 2014 - Xbox One
14. dubna 2015 - PC
TOP komentáře
Nelituji peněz, kterých jsem do hry dal. Rosckstaru fandím. Starají se o MP a mají DLC zdarma. :-)
Super hra s dlc ktoré su zdarma a to je ešte lepšie super MP o ktorý sa poriadne stará štúdio Rockstar a to som rád.
více
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.