Alone in the Dark: The New Nightmare

Alone in the Dark: The New Nightmare

Vydavatelé: Atari, Infogrames
Žánry: Puzzle, Adventury
Příbuzné kategorie: Logické hry, Adventury, Hry pro dívky

Datum vydání zobrazit vše

18. května 2001 - Game Boy Color
18. června 2001 - PlayStation
25. června 2001 - PC
24. září 2001 - Dreamcast
28. září 2001 - PlayStation 2

Popis hry

Od okamžiku, ve kterém Edward Carnby a Aline Cedrac vstoupili na Ostrov Stínů, jsou nuceni čelit záhadné, zlé bytosti snažící se narušit jejich pokrok v nalezení 3 starověkých desek, které mají skrývat klíč...zobrazit více

Od okamžiku, ve kterém Edward Carnby a Aline Cedrac vstoupili na Ostrov Stínů, jsou nuceni čelit záhadné, zlé bytosti snažící se narušit jejich pokrok v nalezení 3 starověkých desek, které mají skrývat klíč k řešení neuvěřitelných a nebezpečných jevů. Edward a Aline jsou ohroženi na každém kroku. Sebemenší stín může skrývat obrovské tajemství nebo dokonce ještě větší noční můry… překonáš svůj strach?

Edward Carnby, paranormální detektiv je zpátky! A tentokrát jde o pomstu. Nejlepší přítel Carnebyho, Charles Fiske byl nalezen mrtev na tajuplném ostrově na pobřeží Maine, na Ostrově Stínů. Vyšetřování Carnbyho ho rychle zavede k Fredu Johnsonovi, který ho informuje, o pátrání Fiska po třech starověkých deskách, které mohou odemknout neuvěřitelné a nebezpečné síly, pokud jsou umístěny na určitém místě. Johnson se domluví s Carnbym, aby se společně vydali na stezku, našli Fiska a otevřeli nové vyšetřování hledání legendárních desek. Carnby přijímá výzvu a vydá se na cestu spolu s Johnsonem na cestu, na které chtějí zlikvidovat vraha Fiska a tím pádem ho pomstít.

Původní série survival hororů má pokračování v podobě čistého mixu intenzivní akce a dobrodružství plného napětí. Alone in the dark vtáhne hráče do temné a podivné atmosféry, kde normální pravidla neplatí. Hráč musí překonat svůj přirozený strach z neznámé temnoty a vést Edwarda Carnbyho tímto hlubokým a detailním příběhem. Carnby je ozbrojen pistolí, baterkou a musí najít předměty k přežití a tipy, které mu pomůžou uniknout jeho největší noční můře.

Vlastnosti hry:
• Znovuzrození originální série survival hororů
• Extrémně detailní a realistické prostředí
• Temná atmosféra, která si pohrává s temnotou a světlem. Použij baterku jako zbraň proti bytostem temnoty
• Hra je inspirovaná dílem H. P. Lovecrafta
• Vzrušující scénář, který překoná Tvá nejdivočejší očekávání
• Více než 20 postav v děsuplné atmosféře plné filmové vznešenosti a realismu
• 2 zcela odlišná, ale stejně strašidelná dobrodružství, zkombinovaná v jednom celku: vžiješ se do role Edwarda Carnbyho nebo Aline Cedrac?

© 2001 Atari Europe S.A.S. All Rights Reserved. Alone in the Dark is a registered trademark owned by Atari Europe S.A.S. in the US and other territories. - See more at: http://atari.com/buy-games/action/alone-dark-4-new-nightmare#sthash.WL7au1BW.dpuf

zdroj: xzone.cz

Minimální HW požadavky

Operační systém: Windows® 98 SE/Me/2000 Pro/XP
Procesor: Intel Pentium® II 300 MHz
Paměť: 64 MB RAM
DirectX: Verze 9.0c
Pevný disk: 400 MB volného místa

Aktuální cena

První 3 díly Alone In The Dark graficky příliš hezky nevypadaly, asi i proto čtvrtý díl s přízviskem The New Nightmare zapůsobil jako zjevení. Hra ideálně zapadá do konceptu hororů pro PS one (Silent Hill, Resident Evil, Clock Tower, Parasite Eve,...) a umí navodit excelentní atmosféru, která mnohdy vyděsí i při několikátém hraní, což není tak úplně samozřejmostí. Povedená hra proti které se toho mnoho říci nedá. Dávám ****.
16.10.2017
Buď první kdo přidá k této hře zajímavost!
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.