Dead by Daylight

Dead by Daylight

Vydavatelé: Starbreeze Studios
Vývojáři: Behaviour Interactive

Datum vydání zobrazit vše

14. června 2016 - PC

Popis hry

V Dead by Daylight se ocitáte ve hře na kočku a myš. V roli přeživších nikdy nebudete vědět, co proti vám stojí a každý zabiják bude unikátní. Jednou můžete být v relativním bezpečí uvnitř domu, jindy naopak - někteří zabijáci mohou procházet zdmi. Vývojáři si zakládají na tom, že tady nebudete nikdy...zobrazit více

V Dead by Daylight se ocitáte ve hře na kočku a myš. V roli přeživších nikdy nebudete vědět, co proti vám stojí a každý zabiják bude unikátní. Jednou můžete být v relativním bezpečí uvnitř domu, jindy naopak - někteří zabijáci mohou procházet zdmi. Vývojáři si zakládají na tom, že tady nebudete nikdy v bezpečí.
Zabiják se od přeživších liší nejen vzhledem, ale i stylem hraní. Je silnější, rychlejší a má své speciální schopnosti. V roli vraha nahlížíte na hru z pohledu vlastních očí, zatímco přeživší vidí svět z pohledu třetí osoby. Tím pádem má přeživší o situaci kolem sebe větší přehled a díky kameře umístěné vzadu za postavou může například nakukovat za rohy, což zabiják nemůže.
V roli přeživších používáte výbavu, kterou máte po ruce, a v případě nouze lze improvizovat, sáhnout po předmětech v prostředí a třeba se tak dostat z rajónu zabijáka pryč. Míra spolupráce s ostatními parťáky záleží jen na vás. Klidně můžete být kamarádi a pomáhat si, ale ve výsledku je to hra o přežití. Pokud tedy zahodíte poslední zbytky lidskosti a zábran, můžete kolegu podrazit, obětovat ho a dočasně si zachránit svůj krk.
Dead by Daylight se chlubí procedurálně generovaným prostředím a tak nejste omezeni pouze na několik předpřipravených multiplayerových úrovní. Chybět nemá ani systém progrese, odemykání si věcí, kompetitivní žebříčky a všechny podobné nezbytnosti multiplayerových akcí.

zdroj: xzone.cz

Minimální HW požadavky

Operační systém: 64-bit Operating Systems (Windows 7, Windows 8 & Windows 8.1)
Procesor: Intel Core i3-4170 or AMD FX-8120
Paměť: 8 GB RAM
Grafická karta: DX11 Compatible GeForce GTX 460 1GB or AMD HD 6850 1GB
DirectX: Verze 11
Připojení: Širokopásmové připojení k internetu
Pevný disk: 15 GB volného místa
Zvuková karta: DX11 compatible

Aktuální cena

Hra plná bugu... Po nějaké době se všechno stane stereotipem. Bohužel.
14.10.2017
Dobrej Hide&Seek
16.04.2017
Buď první kdo přidá k této hře zajímavost!
Uživatelské skóre 66%
Moje hodnocení
Hodnocení kritiků
65 100
Screenshoty ze hry
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.