Mafia

Datum vydání zobrazit vše

28. srpna 2002 - PC
4. února 2004 - Xbox
12. března 2004 - PlayStation 2

Popis hry

Thomas "Tommy" Angelo, taxikář žijící ve třicátých letech minulého století v Lost Heaven (založeném na San Franciscu a Chicagu) vstoupí do gangů mafie vedených Donem Salierim a dostane se do děje loupeží a vražd, aby se později stal štvaným informátorem. Mafia ponoří hráče do realistického gangsterského...zobrazit více

Thomas "Tommy" Angelo, taxikář žijící ve třicátých letech minulého století v Lost Heaven (založeném na San Franciscu a Chicagu) vstoupí do gangů mafie vedených Donem Salierim a dostane se do děje loupeží a vražd, aby se později stal štvaným informátorem. Mafia ponoří hráče do realistického gangsterského příběhu.

Mafia obsahuje mnohem větší město k prozkoumání než většina videoher v té době a také mnoho dopravních prostředků, které se dají použít k cestování. Hra obdržela velice pozitivní hodnocení, přičemž kritici chválili hru zejména kvůli realističnosti a serióznosti oproti sérii GTA.

Aktuální cena

Mafia se stala le­gen­dou, a to zcela za­slou­že­ně. Z dneš­ní­ho hle­dis­ka už ně­kte­ré me­cha­ni­ky tro­chu ze­stár­ly, ale zá­klad je stále skvě­lý a zá­bav­ný. Zvláš­tě pak pokud hru srov­ná­me s do­bo­vou kon­ku­ren­cí. Pokud jste z mlad­ší ge­ne­ra­ce a hru jste ne­hrá­li, roz­hod­ně do­po­ru­ču­ji. Já už se ale těším na re­ma­ke, který si tato hra roz­hod­ně za­slou­ží. Pů­vod­ní hra z roku 2002 ale na­vždy zů­sta­ne v na­šich srd­cích a vzpo­mín­kách. Více v recenzi https://gamer247.cz/2020/09/recenze-hra-mafia-1-2002/
04.09.2020
Legendární hra mého mládí a ještě k tomu česká. pro mladší vychází remastrovaná verze ale už to podle mne nebude tak dokonalé jako v dané době :)
24.06.2020
Ako dieťa som sníval o hre so starými autami, kde sa jazdí po uliciach mesta pekne podľa predpisov... To bola moja vysnívaná hra, no najbližšie čo som k tomu mal bolo Need For Speed 5, kde som si vypol protihráčov a len tak si jazdil. Keď mi však raz syn kamarátky mojej mami ukázal MAFIU, neveril som vlastným očiam. Môj sen sa splnil. Hneď som si teda sadol za počítač, on mi zapol voľnú jazdu, ja som hneď vyštartoval rovno z parkoviska na cestu... a tam sa práve na križovatke spravila kolóna a ja som nabúral rovno do gangsterov, ktorí vystúpili a thompsonmi ma zastrelili. ....tak a to bola moja prvá skúsenosť z touto neskutočnou hrou, z ktorej sa pre mňa stala láska na celý život a vďaka ktorej sa zrodil aj môj sen stať sa herným vývojárom.
22.03.2020
Prostě klasika musím říct že češi si na tom dali záležet fakt bezvadní
25.05.2019
Tahle mafiánská pecka neomrzí ani v dnešní době! Atmosféra hry je jedinečná, hratelnost skvělá, postavy si hned zamilujete a hra vám nedá spát. Z mě nejslavnější česká věc ever!
06.01.2018
Úžasná, skvělá hra kdy jsem hrál, doporučuju koupit, fakt super, opravdu doporučuji
10.11.2017
myslím, že k tejto nesmrteľnej klasike nie je čo dodať :) úplne skvelá hra
08.11.2017
Vynikajúca hra od českých vývojárov a komplet v češtine (aj dabing). Pre každého Čecha a Slováka by to mala byť povinnosť zahrať. Ako povinné čítanie v škole. ;)
02.11.2017
Česká hra se skvělým příběhem, na tu dobu s výbornou grafikou. Hra má perfektní dabing. Pro ty, co nehráli... Doporučuji
21.10.2017
Mafia 1 je jednoducho klasika. Príbeh a grafika boli na tú dobu výborné. Hra je perfektne na dabovaná.
14.10.2017
Česká klasika, která se zapsala do srdcí mnoha hráčů. Skvělý příběh, dabing, hratelnost, fyzika aut, atmosféra, hudební doprovod, prostě vše jak má být a hlavně nikdy neomrzí. Dá se hrát pořád dokola a baví pořád stejně. Na svůj rok je to úžasná hra. Děkujeme za ni :).
10.10.2017
Najoblubenejsia hra mojho detstva a aj teraz sa pri nej dokazem zabavit
10.10.2017
Nejlepší hra, kterou jsem hrál! Nostalgie z dětství, fantastický český dabing, skvělý příběh. Tohle už asi nikdy nic nepřekoná.
05.09.2017
Legendární hra, kterou musel hrát téměř každý, kdo alespon trochu hraje. Nadčasový příběh, skvělé dialogy, cut scény atd. Nejlepší hra, kterou jsem kdy hrál
14.08.2017
Geniální nadčasová hra se zajímavým příběhem, otevřeným světem a k tomu ještě s extrémně povedeným českým dabingem. I roce 2017 patří k těm nejlepším hrám vůbec a ačkoliv graficky v porovnání s dnešními hrami zaostává, tak to vůbec ničemu nevadí. Jasný důkaz toho, že když se hra opravdu povede, tak všechno ostatní je vedlejší. Jasných *****
11.07.2017
Hra je inspirována filmem Mafiáni (v originále Goodfellas), který v roce 1990 natočil Martin Scorsese.
Muzeum v jižní části města, kde se odehrává mise Smrt umění, je vymodelované podle muzea ve Vídni v Rakousku. - Kunsthistorisches Museum
Na českém dabingu ve hře se podílelo několik známých českých herců, jmenovitě například Marek Vašut, Petr Rychlý, Linda Rybová a další, kteří jsou známí spíše dabingem filmů, nežli herectvím.
Automobily měly původně reálné názvy, ale protože tvůrci nedostaly svolení od jejich výrobců, museli nakonec vymyslet názvy zkomolené. Z nejznámějších značek stojí za zmínku například Alfa Romeo = Caesar, Buick = Wright, Cadillac = Lassiter, Ford = Bolt,
Pokud v misi Běžná rutina střelíte třikrát do kola žlutého Lassitera, uprchlík následně s kufříkem neodjede vůbec a ušetříte si čas s obvyklou automobilovou honičkou.
V misi volební kampaň jsou tři varianti na toho dělnika který pracuje poblíž kanálu
by Nux
Pro Mafii byl zamýšlen i multiplayer a měl vyjít v podobě patche. Nakonec do hry přidán nebyl.
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.