Mass Effect 2

Mass Effect 2

Vydavatelé: Electronic Arts
Vývojáři: BioWare Edmonton, BioWare
Žánry: FPS, Role-playing (RPG)

Datum vydání zobrazit vše

26. ledna 2010 - PC
29. ledna 2010 - Xbox 360
21. ledna 2011 - PlayStation 3

Popis hry

Hlavní příběhová linka v Mass Efect dvojce bude stále sledovat Reapery, kteří se prý k lidstvu mají jako vědci k teráriu s mravenci. Co zastaví vědce od toho, aby jednou zničehonic přišli, celé terárium vyplenili a všechny pozabíjeli? - ptá se Hudson tajemně a naznačuje tím, kudy se bude příběh v dalších...zobrazit více

Hlavní příběhová linka v Mass Efect dvojce bude stále sledovat Reapery, kteří se prý k lidstvu mají jako vědci k teráriu s mravenci. Co zastaví vědce od toho, aby jednou zničehonic přišli, celé terárium vyplenili a všechny pozabíjeli? - ptá se Hudson tajemně a naznačuje tím, kudy se bude příběh v dalších dílech ubírat. Samotná dvojka prý má být o poznání drsnější a temnější. Umělá inteligence bude zcela přepracovaná a nepřátelé jako zlí robopsi budou pracovat se zcela jiným rejstříkem chování, útoků či podrážděnosti (vše vyplývající z jejich anatomie). Vrátíte se do temnější verze Citadely nebo na její protikladnou planetu Omega, tedy obrovskou vesmírnou stanici prolezlou těmi nejhoršími a nejnebezpečnějšími zabijáky a hledanými zločinci v celé galaxii. Autoři se hodlají víc zaměřit na volné prozkoumávání vesmíru: během hry budete moci s lodí objevit celé nové sluneční soustavy, pak si vybrat, která planeta se vám líbí, jak se nejlépe dostat na její povrch a co tam dělat - to vše s mnohem větší pestrostí prostředí a tentokrát i nějak zakomponováno do hlavní dějové linky (aby nebylo tak očividné, že jde o nepovinné vedlejší úkoly). Konverzaci budete moci tentokrát utnout v prostředku a pokud vás třeba dotyčný naštve, rovnou ho fyzicky napadnete nebo uděláte něco podobně impulzivního. Loadování mezi jednotlivými lokacemi bude kratší a během něho se budou odehrávat různé konverzace atd. Vedle již existujících dřív přibudou i nové, které využijí novinek ve dvojce, jako např. biotické postavy nebo vrah, který dovede sofistikovaněji sabotovat nepřátelské počítače/stroje. Na začátku dvojky najdete herní svět přesně takový, jaký jste ho zanechali: pokud jste v prvním díle zabili Council, budou všichni mrtví a nikoho z nich ve hře nepotkáte. Podobně se to má mít i s tím, zda je velitel Shepard po smrti nebo ne.

zdroj: xzone.cz

Minimální HW požadavky

OS: Windows XP SP3 / Windows Vista SP1 / Windows 7
Processor: 1.8GHz Intel Core 2 Duo or equivalent AMD CPU
Memory: 1 GB RAM for Windows XP / 2 GB RAM for Windows Vista and Windows 7
Graphics: 256 MB (with Pixel Shader 3.0 support)
DirectX®: DirectX 9.0c August 2008 (included)
Hard Drive: 15 GB
Sound: DirectX 9.0c compatible
Supported Chipsets: NVIDIA GeForce 6800 or greater; ATI Radeon X1600 Pro or greater. Please note that NVIDIA GeForce 7300, 8100, 8200, 8300, 8400, and 9300; ATI Radeon HD3200, and HD4350 are below minimum system requirements. Updates to your video and sound card drivers may be required.

Aktuální cena

Nádherné pokračovanie Shepardovych výprav do galaxií za záchranou univerza. Vychytane chyby z prvého dielu, krajšia grafika a ďalší rozsiahly príbeh, ktorý vás pohltí.
30.10.2017
První díl mě pouze oslovil k tomu abych si zahrál dvojku, dvojka mě pak nepustila dokud nevyšel další díl... 10/10
02.10.2017
Asi dlouho si neodpustím, jak jsem mohl tuhle hru míjet v době jejího vydání. Teď jsem ji dohrál a protentokrát se přidávám k masám a kývám hlavou na tvrzení "jedna z nejlepších vesmírných oper ever". Ta hra má všechno! Pozůstatky RPG systému z prvního dílu, pár zbraní, pár skillů a dlouhé loadingy. Ano, předchozí věta by se dala brát spíše jako zápory, ale jde jen o úhel pohledu a toto osekání hře prospívá a dělá to z ní akční magnus opus na galaktické úrovni. Dialogy, míra propojení světa, zpětné reporty a reakce lidí a opravdu dilematické volby, které vás nenechají ledově chladnými jako všechny ty Telltale rádoby dramatické adventury. Cením si importu událostí z prvního dílu - to hře opět dodává na zcela jiných rozměrech. A i teď, po všech těch letech, je hra pěkná a koukatelná. Jediné minus dávám za skenování planet (to už pak byla opravdu otrava).
07.06.2017
Když mi na začátku Kolektoři rozsekali Normandii, klávesnice to málem nepřežila, no ale Normandy Reborn, to nemá chybu...
02.06.2017
Podla mojho nazoru najlepsi Mass Effect ktory vysiel s tejto serie. Pri tejto hre som si musel zobrat 3 dni dovolenku
20.04.2017
Další díl výborného akčního RPG. Pár změn v ovládání, které ještě zlepšily hratelnost, provázanost s prvním dílem, naprosto bezkonkurenční pokračování příběhu z prvního dílu. Mnoho momentů u kterých mi kanuly slzy. Příběh je opravdu bezkonkurenční. Co víc napsat? Snad jen: Opravdu to stojí za těch 40 hodin, které jsem u hry strávil...
19.04.2017
Ultimátní sci-fi akční RPG, kde je důležitým aspektem rozvoj celého týmu a správné volby bojového týmu (3 členové) pro každou z misí. Řada zajímavých rozhovorů, které nesou řadu následků.
18.04.2017
V ME2 měl být původně zakomponovaný útok na blízko jako v ME3. Na poslední chvíli byl ale nápad odstraněn.
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.