Prince of Persia: Warrior Within

Prince of Persia: Warrior Within

Vydavatelé: Ubisoft Entertainment
Žánry: Bojové, Plošinovky, Adventury

Datum vydání zobrazit vše

30. listopadu 2004 - Nintendo GameCube
30. listopadu 2004 - Xbox
30. listopadu 2004 - PlayStation 2
30. listopadu 2004 - PC
6. prosince 2005 - PlayStation Portable
16. listopadu 2010 - PlayStation 3

Popis hry

Druhý díl novodobé trilogie Prince of Persia. Oproti předchozímu dílu je hra zasazena do ponuré scenérie plné temných zákoutí, prachu a až hororové atmosféry. Princ se ze sympatického mladíka změnil na hrubého, nekompromisního válečníka, který se s nikým nepáře. A proč ta změna? Manipulace s časem a...zobrazit více

Druhý díl novodobé trilogie Prince of Persia. Oproti předchozímu dílu je hra zasazena do ponuré scenérie plné temných zákoutí, prachu a až hororové atmosféry. Princ se ze sympatického mladíka změnil na hrubého, nekompromisního válečníka, který se s nikým nepáře. A proč ta změna? Manipulace s časem a změna svého osudu není beztrestná. Strážce času Dahaka jde princovi po krku a hodlá ho sprovodit ze světa. Princ se před Dahakou schovává po celé Persii a daří se mu unikat. Jenže léta schovávání nejsou řešením, a tak se rozhodne jednou provždy vypořádat se svým osudem - zamíří na Ostrov času, kde Vládkyně času stvořila Písky času :o). Princ se chce vrátit do minulosti a zabránit jejich vzniku. Ovšem nebude to mít vůbec jednoduché.
Bojový systém byl znatelně vylepšen. Princ má v ruce vždy jen jeden meč a do druhé ruky si tak může vzít zbraně padlých nepřátel. Tak může vykonávat různorodá komba, která se hodně zlepšila oproti předchozímu dílu. Ovšem i ozbrojen pouze jedním mečem je princ schopen efektně i efektivně zabíjet protivníky, např. shazováním z útesů, jejich používáním jako živý štít... Boje už nejsou zdlouhavé s respawnem určitého množství nepřátel. Najdete je skoro všude, zato bývají jen v několikačlenných skupinkách. Občas také dojdete na místo, kde se odehrává souboj se zákeřným bossem.
Stejně jako v minulém díle se tu dají na tajných místech sbírat tzv. Life upgrady (zvětšení života), tentokrát vás však za posbírání všech čeká alternativní konec.
Většinu lokací navštívíte ve dvou časech (minulost a současnost) za pomocí portálů, což značně prohloubí výsledný požitek ze hry. Po každém přesunutí v čase získáte nějakou speciální schopnost (přetáčení/zpomalení času, odhození nepřátel...) nebo další nádrž na písek (tzv. Sand tank), který potřebujete pro vykonání výše zmíněných schopností.
K temnější atmosféře patří i tvrdší a temnější hudba. Soundtrack má hard rockový až nu-metalový nádech, o který se v tomhle díle postarala hard rocková skupina Godsmack. Ve hře od nich zazní písničky jako I Stand Alone nebo Straight Out of Line.

zdroj: xzone.cz

Minimální HW požadavky

Minimální:


Podporované OS: Windows® 2000/XP (pouze)

Procesor: 1 GHz Pentium® III, AMD Athlon™ nebo podobný

Paměť: 256 MB (doporučeno 512 MB)

Grafická karta: NVIDIA GeForce 3 nebo vyšší, ATI Radeon 7500 nebo vyšší, Intel 915G (doporučena NVIDIA GeForce 4 nebo ATI Radeon 9500 nebo vyšší)*

Zvuková karta: zvuková karta kompatibilní s DirectX 9.0

Verze DirectX: DirectX 9.0c

Pevný disk: 1.5 GB volného místa pro minimální instalaci, 2.2 GB volného místa pro plnou instalaci

Podporovaná zařízení: myš kompatibilní s Windows (vyžadováno), ovladač s dvěma analogovými páčkami

*Poznámka: Pro aktuální seznam podporovaných čipsetů, grafických karet a operačních systémů navštivte prosím Často kladené otázky pro tuto hru na: http://support.ubi.com.

Aktuální cena

stará klasika, bohužel mě nebavila :( proto ty 2* ale zbytek lidí asi chytla za mládí :D
15.08.2017
Od pohádkového prince do valečného prince,který se svým mečem dokáže nové schopnosti. Nejlepší díl který jde na všech platformách zde se ocitate na ostrově času zde se ocitáme minulosti a současností,a kde budeme prchat před Dahakou (černý minotaur) který chce zabít prince. nejlepší jsou konce, které máme dispozici dva.
22.04.2017
V rámci trilogie s písky času je tohle definitivně nejlepší díl. Temný příběh, skoky v čase a s tím spojená změna prostředí. Mechanika komb a zbraní a více konců včetně toho tajného. Dahaka!
20.04.2017
urcite najlepsi diel trilogie, koli svojej temnej atmosfere
13.04.2017
Když vás pronásleduje Dahaka když promluví její hlas jde pozpátku, když si vratíte čas uslyšite její normálný hlas.
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.