Prince of Persia

Prince of Persia

Vydavatelé: Broderbund
Vývojáři: Broderbund
Žánry: Plošinovky
Příbuzné kategorie: Skákačky a plošinovky, Hry pro dívky

Datum vydání zobrazit vše

3. října 1989 - Game Boy
3. října 1989 - Amstrad CPC
3. října 1989 - ZX Spectrum
3. října 1989 - Sega Master System
3. října 1989 - Nintendo Entertainment System (NES)
3. října 1989 - Mac
během 1990 - Atari ST/STE
během 1990 - PC DOS
během 1991 - Sharp X68000
během 1991 - Amiga

Popis hry

Nový Prince of Persia byl přes tři roky vyvíjen hvězným týmem, který vytvořil předcházejicí trilogii Prince of Persia: Písky času. Hra otevírá úplně novou kapitolu ve světě Prince, včetně nového způsobu ilustrací, vyspělého bojového systému, otevřené struktury světa a dynamické umělé inteligence - nejvíce...zobrazit více

Nový Prince of Persia byl přes tři roky vyvíjen hvězným týmem, který vytvořil předcházejicí trilogii Prince of Persia: Písky času. Hra otevírá úplně novou kapitolu ve světě Prince, včetně nového způsobu ilustrací, vyspělého bojového systému, otevřené struktury světa a dynamické umělé inteligence - nejvíce zřetelnou v podobě princové mocné společnice Eliky.

Zasazeno do světa prosyceného starověkou perskou mytologií, je Princ vtáhnut do epické bitvy mezi mocnými silami světla a temnoty. Musí se spojit s Elikou, smrtelně nebezpečnou společnicí, aby uzdravil svět před ďábelskou Nákazou, která se rozrůstá zemí.

zdroj: heureka.cz

Aktuální cena

Prvá hra, akú som kedy mal tú česť hrať. V škôlke som si vždy s radosťou vystál radu detí, ktoré tak netrpezlivo ako aj ja čakali na to, kedy si budú môcť konečne sadnúť za veľkú hranatú obrazovku počítača a na pár chvíľ si s princom zaspávať. I keď som sa vtedy dosť pravdepodobne nedostal ani za druhý level, svoj čas som si náramne užil. Táto hra sa už vtedy stala neoddeliteľnou súčasťou môjho detstva. Po čase mi ju otec stiahol doma, a odvtedy som ju mohol hrávať stále. Až dodnes. Áno, toto je hra ku ktorej sa kedykoľvek rád vrátim a skúsim si nájsť svoju cestu cez niekoľko prvých levelov, iba aby mi to napr. zlepšilo náladu. Po všetkých tých rokoch mi táto hra ostala hlboko v srdci, z kade si už pravdepodobne ani cestu von nenájde. Táto hra pri mne asi už ostane do konca života a ja si nesťažujem.
28.04.2017
velice nostalgická hra, dobrá na speedruny :) Měla svoje kouzlo, určitě každý pochopí
24.04.2017
Prvýkrát, čo hrá kedy využila k vytvoreniu animácií rotoscoping, t.j. snímanie postavy človeka snímok po snímku a následné prevedenie pohybov do hry.
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.