Resident Evil 5

Resident Evil 5

Vydavatelé: Capcom
Vývojáři: Capcom
Žánry: FPS

Datum vydání zobrazit vše

5. března 2009 - PlayStation 3
5. března 2009 - Xbox 360
15. září 2009 - PC
28. června 2016 - Xbox One
28. června 2016 - PlayStation 4

Popis hry

Pátý díl série Resident Evil vás zavede na africký kontinent. Tentokrát se hráč chopí Chrise Redfielda, člena agentury BSAA, specializující se na boj s bioteroristy.
Resident Evil 5 se odehrává deset let po událostech v Raccoon City. Chrisovi po celou dobu hraní asistuje jeho pomocnice jménem Sheva...zobrazit více

Pátý díl série Resident Evil vás zavede na africký kontinent. Tentokrát se hráč chopí Chrise Redfielda, člena agentury BSAA, specializující se na boj s bioteroristy.
Resident Evil 5 se odehrává deset let po událostech v Raccoon City. Chrisovi po celou dobu hraní asistuje jeho pomocnice jménem Sheva Alomar. Nechybí bohatý arzenál ani speciální útoky na blízko. Výraznou změnu ve hře doznali samotní zombíci - zatímco ve čtyřce byli pomalí a nemotorní, v pátém díle jsou, díky nové verzi mutovacího viru společnosti Umbrella, mnohem rychlejší a bystřejší, což přináší nové výzvy.
Tvůrci se také zaměřili na kooperativní hraní dvou hráčů, kde se jeden ujímá Chrise a druhý Shevy. Výrazný posun zaznamenalo i grafické ztvárnění.

zdroj: xzone.cz

Minimální HW požadavky

Supported OS: Windows 7
Processor: Intel Core™ 2 Quad 2.4GHz or better, AMD Phenom™ II x4 3.4GHZ or better
Memory: 4GB or better
Graphics: 512 MB VRAM, NVIDIA® GeForce 9800 series or better, ATI Radeon HD 7770 or better
Display: Minimum 800 x 600 pixel resolution
Sound: DirectSound Compatible (DirectX 9.0c or higher)
DirectX®: DirectX 9.0c / Shader 3.0 or better
Hard Drive: 15 GB free hard drive space
Peripherals: Keyboard and mouse Internet connection required for game activation.

Aktuální cena

Do hororu má tato hra nejdál z celé série RE. Ono je taky těžké navodit hororovou atmosféru v prostředí Afriky, kde většinu času praží Slunce a hra se tak z většiny odehrává za světla. Přesto jde o povedenou hru, která umí zaujmout. Na internetu v recenzích jsem se často setkával s negativním hodnocením, které jsem ale vůbec nepochopil. Kdo má rád Resident Evil, tak se mu bude líbit i tahle hra, která ač není hororová, tak navodí skvělou atmosféru a děj vás okamžitě vtáhne a do konce hry nepustí. Dávám ****
12.07.2017
Buď první kdo přidá k této hře zajímavost!
Uživatelské skóre 73%
Moje hodnocení
Hodnocení kritiků
81 100
Screenshoty ze hry
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.