Sid Meier's Civilization III: Conquests

Sid Meier's Civilization III: Conquests

Vydavatelé: Atari
Žánry: Tahové strategie
Příbuzné kategorie: Strategické hry

Datum vydání zobrazit vše

4. listopadu 2003 - PC

Popis hry

Kdo z vás si vzpomenul na noci nad civilizací Sida Meiera? A co třeba Alpha Centauri nebo Civilizace III? Ano, Sid Meier se nesmazatelně zapsal do srdcí všech pravověrné stratég. Nyní vychází již druhý datadisk a nabídne čtyři kampaně inspirované skutečnými událostmi v dějinách lidstva. Konkrétně to...zobrazit více

Kdo z vás si vzpomenul na noci nad civilizací Sida Meiera? A co třeba Alpha Centauri nebo Civilizace III? Ano, Sid Meier se nesmazatelně zapsal do srdcí všech pravověrné stratég. Nyní vychází již druhý datadisk a nabídne čtyři kampaně inspirované skutečnými událostmi v dějinách lidstva. Konkrétně to bude kampaň z Mezopotámie s podtitulem Kolébka civilizace, pak to bude středoamerický Kult krvavých obětí, středověké Japonsko a Meč samuraje a nakonec americko-japonský konflikt v Tichomoří za Druhé světové války. Můžete si vyzkoušet těžbu kamene a stavbu monumentální sochy Diovi, přinášet krvavé oběti nebo stavět Chrám boha slunce, postavit domy pro gejša a stát se Šógun nebo nasadit jadernou bombu proti kamikadze. To všechno a samozřejmě ještě mnohem více detailů vám datadisk štědře nabídne. Ale ani příznivci klasických generovaných map nezůstanou na ocet. Přibudou mnohé nové vlastnosti, technologie, kultury, režimy. Změn doznalo prakticky všechno kromě vlastního osvědčeného systému hry . Už při nastavení potíže si budete moci zvolit obtížnost polobohy a Sid. Šest tipů civilizace bude rozšířeno o agrární a námořní, přibudou i dvě nová zařízení - fašismus a feudalismus a dokonce i dva nové speciální tipy obyvatelstva, takže kromě bavičů, berních daní a vědců budete moci zařídit vašich lidí mezi inženýři a policistů. A co třeba strategické suroviny? Ano, i těch je více. Tabák, banány, oázy, sůl a cukr - o to vše budete bojovat, s tím budete moci obchodovat. Vaše jednotky budou moci převádět kradmý útok a zotročení nepřátelských jednotek. Přibudou i další divy světa. Ovšem i interfakcia hry je vylepšená. Konečně bude možné používat ve městě frontu úkolů se sedmi sloty. Letecky půjdou transportovat i dálnici a také budete moci používat velké vedoucí vědecké výzkumy. Pak jsou to sice drobnosti, ale potěší. Půjde například převážet křižující rakety z města do místa, s objevením družic získáte mapu celého světa a dobytí nepřátelského hlavního města zvýší šanci na převeden obyvatelstva. Obecně to vypadá, že především vědecké objevy budou hodně rozšířené. Standardně budete muset nejprve objevit zavlažování, dolování, výsadbu lesa i jeho kácení, než to vaši rolníci dokáží převést. Některé objevy budou rozděleny do několika menších a detailnějších. Stejně tak i některé přibudou. Také se objeví sedm nových civilizací a množství nových jednotek. Například silné dobývací stroje pro snadnější překonání hradeb. Nové budou i přírodní katastrofy.

zdroj: heureka.cz

Aktuální cena

Tuto hru zatím nikdo neokomentoval - buď první!
Buď první kdo přidá k této hře zajímavost!
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.