Unravel

Unravel

Vydavatelé: Electronic Arts
Vývojáři: ColdWood Interactive
Žánry: Plošinovky, Adventury

Datum vydání zobrazit vše

9. února 2016 - PlayStation 4
9. února 2016 - PC
9. února 2016 - Xbox One

Popis hry

Novinka od švédského studia Coldwood Interactive patřila mezi jedno z překvapení konference EA. Je to krásná hra s jednoduchou myšlenkou, ale obrovským srdcem. Svým výrazným vizuálním pojetím má Unravel asi nejblíže k plošinovkám od Nintenda. Ve hře budeme sledovat, jak se Yarny rodí z klubka vlny a...zobrazit více

Novinka od švédského studia Coldwood Interactive patřila mezi jedno z překvapení konference EA. Je to krásná hra s jednoduchou myšlenkou, ale obrovským srdcem. Svým výrazným vizuálním pojetím má Unravel asi nejblíže k plošinovkám od Nintenda. Ve hře budeme sledovat, jak se Yarny rodí z klubka vlny a vydává se na strastiplnou pouť, která může pomyslně i fakticky spojit starou dámu s její rodinou. Alegorie na zpřetrhané vazby a mezilidské vztahy snad nemohla být silnější a lépe podtržená než právě v tomto případě.Unravel se hraje stejně pohádkově, jako vypadá. Vašim úkolem je pomoci Yarnymu proplést se úrovní, aniž by se zcela rozpáral. Se začátkem úrovně jej vždy spojuje jedno vlákno a jak postupujete dále krajinou, vaše postavička se neustále rozplétá. Abyste se dostali tam, kam potřebujete, musíte cestou doplňovat bavlnky, zatímco hledáte způsob, jak překonat tu či onu překážku. Unravel není klasickou plošinovkou v pravém slova smyslu, ale spíše sérií hádanek a puzzlů, které musíte během pouti vyřešit. V tom všem přitom hraje klíčovou roli fyzika i specifický způsob ovládání a vůbec možnosti hlavního hrdiny. Můžete s ním nejen skákat, ale i šplhat po jeho vlastním vláknu, zhoupnout se na něm, nebo z něj udělat improvizovanou trampolínu, když část vlastního já obětujete a přivážete třeba ke dvěma různým větvičkám, abyste se vyšvihli i kousek výš v koruně stromů.

zdroj: xzone.cz

Aktuální cena

Překrásná hopsačka s výborným nápadem. Jste panáček z klubíčka vlny a čím více se vzdalujete od vašeho původního checkpointu, tím více vás ubívá, až z vás zůstává jen holoskelet. Je tedy potřeba přemýšlet kudy to vlastně půjdete. No a protože jste z provázku, můžete se samozřejmě někdy i přivázat a udělat ze sebe hopsačku, nebo trampolínu. Hra samotná je jinak o putování a sbírání tolik cenných vzpomínek, na které lidi mnohdá zapomínají. Průběh hry je stejně jako Abzu velmi podobný Journey (však samotný hrdina se jmenuje Yarny). Zažijete si tedy parádní jízdu a krásu následovanou hnusem a končící opět super uber koncem. už se těším na druhý díl.
21.04.2017
Buď první kdo přidá k této hře zajímavost!
Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.